Кава та глобальне потепління

Як кава впливає на глобальне потепління

До 2050 року світ може залишитися без натуральної кави. За даними міжнародної команди дослідників було проведено аналіз перспектив впливу глобального потепління на території, на яких розміщені кавові плантації. В найближчі 30 років країни Латинської Америки, що постачаюсь каву по всьому світу, втратять від 73 до 88% своїх плантацій. Для створення моделей вчені використовували данні спостережень про 39 видів бджіл-запилювачів на цих територіях і базу даних кліматичних змін WorldClim. Данні дослідників були опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Основна причина зменшення кавових плантацій – скорочення популяції запилювачів через глобальне потепління. Число цих комах знижується з катострофічною швидкістю, більш того, для них з’являються такі нові загрози як пестициди, штучне світло вночі, інтенсивне сільське господарство, поширення патогенних організмів.

Але повернемося до головної проблеми – глобального потепління. Щорічні викиди парникових газів в атмосферу з боку тваринницьких ферм складають близько 7,1 гігатонн еквіваленту діоксиду вуглецю. Це рівнозначно 15% від загального обсягу парникових газів, що випускаються в атмосферу в результаті людської діяльності. Це більше, ніж виробляє весь транспортний сектор на планеті – 13%. А отже, випиваючи каву з коров’ячим молоком (капучіно, лате та ін.) людина також впливає на позначку термометру і на скорочення кавових плантацій.

Але існує альтернатива – рослинне молоко. На сьогоднішній день рослинне молоко є трендом. Оскільки воно виготовляється з різних видів бобових, горіхів та злакових – його існує велика кількість видів (соєве, мигдальне, кокосове, рисове, вівсяне, кунжутне та ін.). Окрім того жоден з видів такого молока не містить лактози і тому його можуть вживати люди з алергією. Та й варіанти кави з молоком вже є набагато різноманітнішим. Тому кожен може обрати рослинне молоко до свого смаку.

    Katya Belkina
    Фуд фотографка, кулінарка та любителька рослинних страв